Достапни линкови

Украина-Сепаратистите собориле два борбени авиона


Украински борбен авион

Украинската војска соопшти дека проруските сепаратисти собориле два нивни борбени авиони во источниот дел на земјата и се уште не се знае судбината на пилотите. Сепаратистите претходно соопштија дека тие собориле два авиони во близина на градот Снижне. Според нив, едниот од пилотите успеал да се спаси и потрагата по него е во тек. Другиот авион бил оштетен, но не бил соборен.

XS
SM
MD
LG