Достапни линкови

Извештајот за трговијата со органи во Косово следната недела


Kosovo -- An ethnic Serbian boy walks near the

Главниот обвинител во истрагата за трговија со човечки органи во Косово, Клинт Вилијамсон, ќе го објави извештајот следниот вторник во Брисел. Танјуг повикувајќи се на дипломатски извори во Брисел јави дека обвиненијата ќе бидат покренати по формирање на специјален суд на почетокот од следната година.

Вилијамсон вчера беше во посета на Белград, а во понеделникот на Приштина. Тој изјави дека резултатите од истрагата ќе бидат објавени на време и оти не треба однапред да се донесуваат заклучоци.

XS
SM
MD
LG