Достапни линкови

Околу 200 странски планинари заглавени во Киргистан


Киргистанската унија на туроператори соопшти дека околу 200 странски планинари биле заглавени на планината Тиан Шан, поради лошите временски услови, по што министерството за одбрана започнало операција за нивно спасување. Но, операцијата била откажана, откако хеликоптерот во кој се превезувал спасувачкиот тим се урнал поради јакиот ветер. Сите го преживеале падот.

XS
SM
MD
LG