Достапни линкови

Путин го легализираше коцкањето во Крим


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша закон со кој се дозволува да бидат формирани зони за коцкање во Крим, кој од март е под анексија на Русија. Според соопштението, и во други четири руски зони ќе биде дозволено коцкањето. Во новиот закон е наведено дека властите во Крим ќе одлучат каде ќе бидат лоцирани зоните за коцкање.

XS
SM
MD
LG