Достапни линкови

Кери-Има напредок во напорите за примирје


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека се направени неколку чекори напред во напорите да се постигне прекин на огнот помеѓу Израел и милитантите на Хамас кои го контролираат Појасот Газа. Но, според него се уште има работи кои треба да се направат. Кери ја даде изјавата по пристигнувањето во Ерусалим каде ќе се сретне со генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун.

XS
SM
MD
LG