Достапни линкови

Во Холандија ден на жалост


Во Холандија денеска е ден на жалост за жртвите од соборениот малезиски патнички авион во источна Украина. Телета на жртвите почнаа да пристигнуваат во Холандија на идентификација. Од 298 загинати во трагедијата на летот меѓу Амстердам и Куала Лумпур, 193 беа холандски државјани. Црните кутии од авионот кој бил погоден со ракета земја воздух, со белгиски воен авион денеска беа пренесени во Британија каде што ќе бидат анализирани.

XS
SM
MD
LG