Достапни линкови

Автомобил бомба во Багдад, 60 загинати и ранети


Во експлозија на автомобил бомба во Багдад, загинале 23 луѓе, додека 40 други биле ранети, соопштија ирачките власти. Бомбаш самоубиец во текот на изминатата ноќ го активирал експлозивот во квартот Кадимија во северозападниот дел на Багдад, каде што претежно живеат шиитски муслимани.

XS
SM
MD
LG