Достапни линкови

Во Русија над половина милион бегалци од Украина


Во Русија од 1 април досега пристигнале над половина милион бегалци од источниот дел на Украина каде што се водат борби меѓу украинските сили и проруските сепаратисти. Шефот на руската имограциска служба Конастантин Ромодановски изјави дека бранот бегалци и натаму продолжува и оти биле отворени 400 кампови за нивно прифаќање, главно кај Ростов на Дон.

XS
SM
MD
LG