Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно и посвежо


Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува. Можна е и изолирана појава на невреме со град.

Температурата ќе се движи од 24 до 30 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 27 степени.

вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 6.

Во наредните денови во попладневните часови се уште ќе има локализирана појава на пороен дожд и грмежи, но претпладне ќе биде претежно сончево, а температурата повторно ќе биде во пораст.

XS
SM
MD
LG