Достапни линкови

Нови жртви во нападите врз Појасот Газа


Израелски воздушен напад врз Појасот Газа

Палестинските власти соопштија дека во серија на израелски воздушни напади денеска загинале најмалку 11 лица во Појасот Газа, меѓу кои и една бремена жена. Бројката на жртви порасна на 600 откако израелската војска ја започна офанзивата со цел да ги запре ракетните напади на Хамас од Појасот Газа на нивна територија. Според палестинските власти, најголем дел од жртвите се цивили.

XS
SM
MD
LG