Достапни линкови

Украинскиот паралемент одобри дополнителна мобилизација


Украинскиот парламент денеска го одобри претседателскиот декрет со кој треба да бидат повикани дополнителни воени резервисти за борби против про-руските сепаратисти во источна Украина и за заштита на границите. Киев најавува продолжување на анти-терористичката операција против бунтовниците. Про-руските сепаратисти ги држат под контрола градовите Доњецк и Луганск.

XS
SM
MD
LG