Достапни линкови

Русија шокирана од забрана за влез на уметници во Летонија


Руското министерство за надворешни работи го повикало амбасадорот на Летонија во Москва, Астра Курме, откако на тројца руски уметници им беше забранет влезот во земјата. Според соопштението, министерството ја изразило шокираноста од одлуката на Летонија на кои им било оневозможено да настапат во земјата. Министерството за надворешни работи на Летонија претходно соопшти дека на уметниците им било забрането да влезат во земјата поради нивните проруски ставови за кризата во Украина.

XS
SM
MD
LG