Достапни линкови

Најмалку 500 Палестинци загинале во израелската офанзива


Израелските воздушни напади врз Појасот Газа

Најмалку 500 Палестинци загинале во последните две недели, а 268 откако започна израелската копнена офанзива врз Појасот Газа на 17 јули. Околу 20 израелски војници и цивили загинале за време на конфликтот. Израелската војска соопшти денеска дека убила 10 милитанти во борбите со две оделни групи кои преминале во Израел преку тунелите од Појасот Газа.

XS
SM
MD
LG