Достапни линкови

Најмалку 9 палестинци загинале во Газа


Најмалку деветмина палестинци, од кои седум деца загинале изутрината во воздушниот напад на израелската војска врз Појасот Газа, соопштија болнички извори. Се наведува дека сите биле од исто семејство и биле заедно кога нивната куќа била погодена со бомба. Израелската војска соопшти дека вчера во борба со борци на радикалното движење Хамас загинале најмалку 13 нејзини припадници.

XS
SM
MD
LG