Достапни линкови

Кери – Ракетниот систем кој го собори авионот е донесен од Русија


САД оценуваат дека ракетниот систем што бил употребен за соборување на Малезискиот авион бил донесен од Русија, изјави американскиот државен секретар Џон Кери.
Сосема е јасно дека тоа е систем кој бил префрлен од Русија и им е даден на сепаратистите во Украина,рече Кери.

Ние со сигурност знаеме дека Украинците немале таков систем во таа област и во тоа време,дополни Кери.

XS
SM
MD
LG