Достапни линкови

Сепаратистите ги пронашле црните кутии на Малезискиот авион


Бунтовниците ги нашле црните кутии од Малезискиот авон кој беше соборен во источниот дел на Украина, а ќе им ги предадат единствено на Меѓународната организација за цивилна авијација, изјави денеска лидерот на сепаратистите во источна Украина Александар Бородај. Вообичаено двете црни кутии,односно електронскиот регистар на летот и работата на главниот уред на авионот, се клучни за расветлување на паѓањето на авионите.

XS
SM
MD
LG