Достапни линкови

Повеќето тела на жртвите се веќе однесени од местото на насреќата


Украинските итни служби почнаа да ги изнесуваат телатa нa жртвите од местото на насреќата кaде што се наоѓаа од 17 јули. Руските и укрaинските агенции јавија дека досега се однесени повеќе од 196 тела на жртвите во авионскатa несреќа. Во меѓувреме заменик премиерот на самопрогласената Доњецк Реублика Андреј Пургин претходно изјави дека локалните сепаратистички лидери ќе им ја гарантираат безбедноста на меѓународните набљудувачи кои добија пристап до местото на несреќата , доколку Киев се согласи на примирје.

XS
SM
MD
LG