Достапни линкови

Кина- во сообраќајна несреќа загинаа 38 луѓе


Најмалку 38 лица загинаа во судир меѓу автобус и комбе кое превезувало запаливи течности, во јужниот дел на Кина, јавија кинеските медиуми. Несреќата се случила кога комбето удрило во задниот дел на автобусот предизвикувајќи пожар и експлозија.Во пожарот уништени се пет возила.

XS
SM
MD
LG