Достапни линкови

Девет загинати во сообраќајна несреќа во Германија


Девет лица загинаа а 40 се поврдени во судар на неколку автобуси на автопат во близина на градот Дрезден. Полицијата соопшти дека во несреќата која се случила синоќа учествувале еден полски и еден украински автобус како и полски минибус . Германските медиуми објавија дека седум од загинатите патувале во полскиот минибус. Шест од загинатите се Полјаци.

XS
SM
MD
LG