Достапни линкови

Путин и Рохани се согласиле за ставање крај на конфликтот во Газа


Рускиот претседател Владимир Путин и иранскиот претседател Хасан Рохани

Рускиот претседател Владимир Путин се согласил со иранскиот претседател Хасан Рохани за потребата од брзо завршување на конфликтот во Газа. Кремљ соопшти дека двајцата лидери исто така за време на телефонскиот разговор се согласиле дека Изрелците и Палестинците треба да ги продолжат директните разговори. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и нареди на израелската војска да се подготви за проширување на копнената операција против милитантите во Појасот Газа.

XS
SM
MD
LG