Достапни линкови

Условна казна за демонстрантите за Монструм во Тетово


Протестите против случјаот Монструм во Скопје.

Тетовскиот суд денеска донесе пресуда за десет демонстранти кои беа уапсени за време на протестите против пресудите во случајот „Монструм“. Осуммина од обвинетите добија по 2 ипол години условна казна, додека на двајца ќе им се суди во редовна судска постапка. Пред судот и низ градот имаше зголемено присуство на полициски сили, а исходот пред зградата го очекуваа триесетина лица, роднини и пријатели на осомничените.

XS
SM
MD
LG