Достапни линкови

Засега мирен протестот во Скопје за случајот Монструм


Архива

Неколку стотици луѓе и денеска протестираат во Скопје против пресудата за случајот Монструм. Поворката тргна од Јаја Паша и се движи кон Бит Пазар. Засега протестот се одвива мирно и без инциденти, а демонстрантите носат транспаренти на албански, македонски и англиски јазик, на кои, меѓу другото се бара владеење на правото и независно судство.

XS
SM
MD
LG