Достапни линкови

Киргистан-Протести против израелската воена операција во Газа


Воздушните напади врз Појасот Газа

Активисти во главниот град на Киргистан, Бишкек протестираа против израелската воена операција во Појасот Газа. Околу 200 луѓе се собрале во паркот Горки по повод протесите наречени „Муслиманите се браќа“. Израел вчера ја започна воената операција во Газа по двонеделните меѓусебни воздушни напади.

XS
SM
MD
LG