Достапни линкови

Убиени 15 милитанти во Ирак


Ирачките безбедносни сили убиле 15 милитанти за време на нападите во северниот дел на земјата. Властите соопштија дека милитантите од Исламската држава на Ирак и Левант го нападнале градот Амирли, но ирачките безбедносни сили возвратиле со воздушни напади. Во меѓувреме во Багдад 4 лица загинале, а 12 биле повредени во експлозија на бомба во близина на шиитска џамија.

XS
SM
MD
LG