Достапни линкови

Русија срушила украински авион


Украинските власти соопштија дека руски воен авион соборил украински авион на нивна територија. Портпаролот на министерството за одбрана, Андриј Лисенко изјави дека пилотот успеал да се спаси и безбедно да се евакуира пред падот на авионот. Русија досега не ги коментираше наводите.

XS
SM
MD
LG