Достапни линкови

Пакистан - судири во близина на домот на премиерот


Наваз Шариф

Пакистанските безбедносни сили се судрија со милитанти на само неколку километри од домот на премиерот Наваз Шариф во Лахоре.

При тоа во судирот кој траел 10 часа загинале еден војник и двајца милитанти, а 5 војници биле ранети.

XS
SM
MD
LG