Достапни линкови

Шестчасовно хуманитарно примирје во Појасот Газа


Израел соопшти дека ќе го набљудува шестчасовното хуманитарно примирје во Појасот Газа по деветдневните размени на ракетен оган со милитантите во кои беа убиени повеќе од 200 Палестинци и еден Израелец. Израелската војска соопшти дека примирјето ќе трае денеска од 9 до 15 часот по средноевропско време. Примирјето е по барање на ОН.

XS
SM
MD
LG