Достапни линкови

Четири деца загинале во нападите врз Појасот Газа


Палестинските власти соопштија дека во израелските напади загинале четири деца на една плажа во близина на Појасот Газа. Последната вест за жртвите доаѓа додека израелската војска продолжи со нападите врз Газа, чија цел биле домовите на најмалку четворица лидери на Хамас. Во меѓувреме милитантите на Хамас истрелаа десетици ракети врз Израел.

XS
SM
MD
LG