Достапни линкови

Израел со нови напади врз Појасот Газа


Израелската војска продолжи со нападите врз Појасот Газа, чија цел биле домовите на најмалку четворица лидери на Хамас. Израелските воени авиони бомбардирале околу 30 реони во Газа, при кои загинале тројца Палестинци, меѓу кои и едно дете. Нападите доаѓаат откако Израел предупреди околу 100 илјади Палестинци да ги напуштат нивните домови во Појасот Газа.

XS
SM
MD
LG