Достапни линкови

Расте бројката на жртви по железничката несреќа во Русија


Најмалку 21 лице загина, а над 100 се повредени, од кои повеќето се во сериозна состојба кога воз во метрото во Москва нагло закочил во време на утринскиот сообраќаен метеж. Министерството за вонредна состојба соопшти дека прекинот на струјата го активирал алармот, кој предизвикал возот нагло да застане. Руските власти соопштија дека не се работи за терористички напад.

XS
SM
MD
LG