Достапни линкови

Хамонд нов секретар за надворешни работи на Британија


Филип Хамонд

Британскиот премиер Дејвид Камерон го именуваше Филип Хамонд за нов секретар за надворешни работи. Хамонд ја извршуваше функцијата секретар за одбрана и е познат по неговите евроскептични ставови. Тој на позицијата ќе го замени Вилјам Хејг, кој најави дека се повлекува по четири години служба. Мајкл Фелон ќе дојде на местото на Хамонд.

XS
SM
MD
LG