Достапни линкови

Најмалку 10 мртви и 100 ранети во московското метро


Властите во Москва соопштија дека најмалку 10 лица загинале, а над 100 луѓе се повредени кога воз во метрото нагло закочил во време на утринскиот сообраќаен метеж, при што три вагона излетале од шините.

Причина, според првичните информации, бил проблем со струјата. Хелипотери и околу амбулантни возила пристигнале на местото за да помогнат при евакуацијата.

XS
SM
MD
LG