Достапни линкови

Бомби во Авганистан - најмалку 41 жртвa


Пактика - архива

Најмалку 41 лицe загина , а 30 тина се ранети при експлозија на автомобил бомба во провинцијата Пактика во источен Авганистан.

Претходно во Кабул од бомба поставена на патот загинаа двајца вработени во претседателската палата.

Талибанците ја превзедоа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG