Достапни линкови

Инцидент во московското метро


Arhiva

Властите во Москва соопштија дека најмалку 2 лица загинале, а 45 луѓе се повредени кога воз во метрото нагло закочил во време на утринскиот сообраќаен метеж, оштетувајкки при тоа три вагона кои излетале од шините.

Хелипотери и околу 40 амбулантни возила пристигнале на местото за да помогнат при евакуацијата

XS
SM
MD
LG