Достапни линкови

Украински авион соборен од руска ракета


Украинското министерство за одбрана соопшти дека еден транспортен авион на војската бил урнат од ракета, која најверојатно била истрелана од руска територија. Според министерството, авионот летал на висина од 6500 метри, што е превисоко за оружјата кои ги користат проруските сепаратисти во борбите со украинските сили. Се уште не се знае бројката на жртви.

XS
SM
MD
LG