Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак, шест жртви


Во два напади со автомобил бомба во Багдад загинале најмалку шест лица. Нападите доаѓаат додека владините сили се борат против сунитските милитанти, кои ја преземаа контролата во Дулуијах, кој се наоѓа на 80 километри одалеченост од Багдад. Ирачката војска соопшти дека успеала да ги потисне милитантите од еден дел од градот, но дека тие и натаму ги контролираат владините згради.

XS
SM
MD
LG