Достапни линкови

Северна Кореа истрелала 100 ракети


Пјонгјанг го тестирал својот ракетен систем во близина на демилитаризираната зона меѓу Северна и Јужна Кореа, јави руската новинска агенција Итартас. Се наведува дека притоа биле истрелани 100 ракети во правец на Јапонско море кои паднале во територијалните води на Северна Кореа.

XS
SM
MD
LG