Достапни линкови

Денеска сончево со краткотраен дожд и грмежи


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, во источните делови локално со краткотраен дожд. Во попладневните часови ќе има локална нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи. Темпeратурата ќе се движи од 23 до 32 степени. Во Скопје слично време со температура до 31 степен. УВ индексот ќе изнесува осум.


XS
SM
MD
LG