Достапни линкови

Битолчани, особено жителите од повисоките станбени објекти попладнево во почувствувале земјотрес, проследен со силен звук.
Според првичните информации, епицентарот на земјотресот со јачина од 4,1 степени по рихтер е во Лерин, на 27 километри јужно од Битола и е регистриран во 13 часот 18 минути и 9 секунди. Не се регистрирани проблеми предизвикани од земјотресот.

XS
SM
MD
LG