Достапни линкови

Украина доби протестна нота од руското министерство


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека денешниот инцидент во кој прекугранична бомба фрлена од Украина, погодила две куќи во Русија,при што наводно, загинал еден Русин, а две жени биле повредени, може да има неповратни последици. Во соопштението, министерството наведува дека дека до Украина е поднесена протестна нота која го опишува инцидентот како "агресивен чин од украинската страна против суверената руска територија и граѓаните на Руската Федерација".

XS
SM
MD
LG