Достапни линкови

Времето сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне во северозападните и северните делови ќе има локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура се движи од девет до 16, а дневната од 24 до 31 степен.

XS
SM
MD
LG