Достапни линкови

Попоски-Ризик е заборавање на принципот на ЕУ


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска изјави дека пораките оти следниот бран на проширување на ЕУ нема да се случи во наредните 5 години не треба да ги примаме драматично. Но, според него заборавањето на принципите од пред 60 години, врз кои почива европскиот проект, е вистинскиот ризик. Попоски ја даде изјавата за време на „Кроација Форум“ во Дубровник во неговото излагање на сесијата посветена на иднината на проширувањето на Европската Унија.

XS
SM
MD
LG