Достапни линкови

Опозицијата го бојкотира Парламентот во Албанија


Најголемата албанска опозициска партија од денеска целосно ќе ја бојкотира работата на Парламентот. Одлуката ја соопшти лидерот на Демократската партија и актуелен градоначалник на Тирана, Љуљзим Баша. Според него, земјата оди кон опасно сценарио бидејќи е управувана од криминалци и повеќе во Парламентот не постои клима за работа.

XS
SM
MD
LG