Достапни линкови

Во бомбашки напад во Авганистан настрадаа 7 полицајци


Авганистанските власти соопштија дека во експлозија на бомба поставена покрај пат загинале 7 полицајци. Инцидентот се случил западниот дел на земјата по четиричасовна престрелка помеѓу полицијата и група талибанци во која загинале 8 милитанти. Авганистанските безбедносни сили се соочуваат со зголемен број на напади додека странските војници се подготвуваат да ја напуштат земјата до крајот на годината.

XS
SM
MD
LG