Достапни линкови

Путин во посета на Куба


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин е во посета на Куба, каде ќе ја започне шестдневната турнеја на Латинска Америка. Путин се очекува да се сретне со лидерите на земјата, меѓу кои и поранешниот претседател Фидел Кастро. Путин ќе ја посети и Аргентина, а помеѓу 13 и 16 јули ќе престојува во Бразил каде ќе учествува на Самитот на земјите членки на БРИКС. Тој најверојатно ќе разговара и со германската канцеларка Ангела Меркел со која ќе се сретне на финалето на Светското фудбалско првенство.

XS
SM
MD
LG