Достапни линкови

Турција - 6 повредени при експлозија


Најмалку 6 лица се сериозно повредени при експлозија за која се верува дека од истекување на гас во западниот турски град Денизли. Експлозијата се случила во бакалница. Во Турција се чести ваквите несреќи од истекување на гас.

XS
SM
MD
LG