Достапни линкови

СДСМ-Насилството не е решение за проблемите


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев по повод протестите по пресудата за случајот Монструм изјави денеска дека насилството не е решение за ниту еден проблем. Според него, тоа дополнително ја одалечува Македонија од европските и светските вредности и заедничките цели за евроатлантски перспективи. Секаој има обврска, како што наведе тој, да дејствува во насока на смирување на ситуацијата и оти не треба да потпаѓа на провокации.

XS
SM
MD
LG