Достапни линкови

Груевски со апел за мирни протести за Монструм


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска уште еднаш апелираше на мирни протести против пресудата за случајот Монструм. Според него, се она што ќе произлезе како акт на насилство нема да биде толерирано од страна на институциите. Тој порача дека протестите се демократска придобвика кои понекогаш придоеле за развој на некои процеси во општеството. Но, како што изјави тој, насилството е неприфатливо и институциите тоа нема да го дозволат.

XS
SM
MD
LG