Достапни линкови

Ирак-Курдите бараат Малики да поднесе оставка


Ирачкиот премиер Нури ал Малики

На веб сајтот на ирачкиот курдски лидер Масуд Барзани е објавено дека премиерот Нури ал Малики станал хистеричен и дека треба да ја напушти функцијата. Соопштението се однесува на обвинувањата од Малики дека автономниот регион е база на милитантите. Во него се повикува Малики да се извини на ирачкиот народ и да поднесе оставка, бидејќи некој што ја уништил земјата не може да ја реши кризата.

XS
SM
MD
LG