Достапни линкови

Коцијанчич-Сите имаат право да протестираат, но без насилство


Портпаролката на Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика, Маја Коцијанчич

Портпаролката на Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика, Маја Коцијанчич денеска ги повика сите граѓани и политички лидери да се здружат во духот на конструктивен дијалог за решавање на прашањата кои го поткопуваат заемното разбирање и кооперативни меѓуетнички односи. Таа по повод утрешните најавени протести против пресудата во случајот Монструм изјави дека сите граѓани имаат право да демонстрираат на мирен начин, без насилство.

XS
SM
MD
LG